Úspora

Úspora energie, ktorú dosiahneme po obnove bytového domu môže byť rôzna. Je to spôsobené tým, že nie každý investor si dá dostatočne záležať na príprave obnovy bytového domu. V praxi sa ukazuje, že viac ako polovica investorov chce len „zatepliť“ a ani nemá predstavu čo a ako a hlavne sa vôbec nezaoberá tým, aká vlastne bude návratnosť celej investície. V Slovenskej Republike sa úspora pri obnovených domov pohybuje približne od 20% až po 60%. Čo je samozrejme obrovský rozdiel medzi jednotlivými bytovými domy. Treba sa preto zamyslieť nad tým do čoho a akým spôsobom chceme investovať. Samozrejme vyššia úspora na energiách za vykurovanie objektu znamená rýchlejší návrat investícii do obnovy bytového domu. Preto je dôležité v prípravných prácach ako je napr. vypracovanie projektovej dokumentácie zvoliť správne technológie a technické postupy tak, aby úspora po obnove bytového domu bola čo najvyššia a tým pádom aj návratnosť investície čo najkratšia.


Naša spoločnosť má od samého vzniku cieľ navrhovať technológie a technické riešenia, ktoré po obnove bytového domu, prispejú čo najvyššej úspore na energiách. Týmto prístupom priamo chceme prispieť k ochrane životného prostredia. Preto maximálne využívame súčasné moderné technológie a snažíme sa ku každej konštrukcii (strecha, fasáda atď.) pristupovať individuálne a vyladiť všetky detaily už pri samotnom návrhu (projektovej dokumentácie). V neposlednom rade navrhujeme technické riešenia a systémy, ktoré sú na Slovenskom trhu ešte novinkou ale v západných krajinách už dlhodobo používané a odskúšané. Následkom čoho budovy pripravené našou spoločnosťou dosahujú po komplexnej obnove úsporu až 70% na energiách za vykurovanie.

Pokiaľ máte záujem získať pre Váš dom čo najvyššiu úsporu na energiách, neváhajte a kontaktujte nás. Naši odborníci Vám radi poskytnú odbornú pomoc ako postupovať (prvá konzultácia je vždy bezplatná).
 

Kontakt

KOBD Slovakia s.r.o.
Horná 16
974 01 Banská Bystrica

Tel:
Tel: 0917 767 999
Email: info@kobd.sk

Hlavné činnosti

všetky činnosti